Fanpage

Jak stosować produkty You&Your HORSE?

 

 

Poradnik jak dbać o końskie włosy?

 

część 1 - Mycie konia


Pielęgnację włosów końskich najlepiej zacząć od odpowiedniego mycia.  Jest to niezbędny warunek do tego, aby włosy wyglądały pięknie i zdrowo.

 

Pamiętajmy, o tym, że przed nałożeniem odżywki z nowej firmy należy dokładnie umyć włos koński. Każda odżywka na rynku ma inny skład, więc może nie do końca zadziałać tak jakbyśmy się tego spodziewali, szczególnie jeśli wcześniej była użyta inna odżywka.

 

 

1. Przed zmoczeniem konia przygotuj sobie wiadro, gąbkę, szampon. Następnie nalej do wiadra ok 30 ml szamponu, np: so silky, White Pearl czy Black Pearl, po czym zalej wiadro wodą, wytworzy się piana.

 

2. Gdy już wszystko mamy przygotowane możemy przystąpić do namoczenia konia pod bieżącą wodą. Niektóre konie nie lubią jak się je polewa wodą po pyszczku.

 

Pamiętajmy, aby zawsze zaczynać namaczanie konia od nóg i powoli iść ku górze.

 

3. Gdy mamy już mokrego konia, to bierzemy wiadro z rozcieńczonym szamponem i zanurzamy w nim ogon. Proszę tylko pamiętać,

o bezpieczeństwie swoim, aby koń nie kopnął. Warto stać z boku konia, a nie bezpośrednio za nim. Można poprosić kogoś o pomoc, aby  z drugiej strony potrzymał wiadro, a my delikatnie namaczamy ogon w wiadrze.

 

4. Następnie wyjmujemy ogon z wiadra i jak woda z szamponem jest bardzo brudna to można ją wymienić. Jeśli nie, to bierzemy gąbkę i myjemy konia. Pamiętajmy, aby omijać okolice oczu i chrap.


5. Podczas mycia grzywy i ogona można nałożyć szampon bezpośrednio. Starajmy się dokładnie rozprowadzić szampon i delikatnie ugniatajmy włosy, żeby ich nie poplątać, dodatkowo wmasowując w skórę konia.

6. Nie używajmy zbyt gorącej wody, a ostatnie płukanie najlepiej wykonać w letniej wodzie co spowoduje zamknięcie łusek włosowych.

7. Mycie włosów pozwala na oczyszczenie ich z brudu, kurzu i zanieczyszczeń, co umożliwi lepsze wchłanianie odżywki.

8. Czynność mycia można powtórzyć, gdy mamy doczynienia z bardzo brudnym koniem, a w miejscach szczególnie brudnych można nałożyć szampon bezpośrednio.

 

9. Na koniec zabiegu pamiętajmy, aby dokładnie spłukać całego konia, zebrać

z niego wodę i wysuszyć konia na słoneczku.


Mycie sierści, grzywy i ogona  jest pierwszym oraz najważniejszym etapem w pielęgnacji włosów. Dlatego warto używać odpowiednich szamponów, które są dostosowane do skóry, sierści oraz włosów konia. Pamiętajmy, że ludzkie szampony nie są odpowiednie dla koni, mogą umyć skórę oraz włos, ale trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy na przykład ich nie przesuszą...

Życzymy miłej zabawy, prosimy jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa swojego, jak i konia.

 

Na naszym kanale You Tube możecie znaleźć filmiki z naszego mycia koni :)

Mycie konia część 1
 

 

Fot. Pony Pixels

Dobierz odpowiednie kosmetyki ?

Linia upiększająca - Let's get beauty

Linia pielęgnująca - Let's get care

 

część 2 - Odżywka do grzywy i ogona


1. Po dokładnym umyciu konia warto nałożyć odżywkę na już suchą grzywę

i ogon.

Dlaczego warto umyć konia raz na jakiś czas?
- Aby odżywka mogła dotrzeć do samej struktury włosa i odżywiać bezpośrednio włos, a nie poprzednią odżywkę czy brud, który znajduje się na włosach. Przy brudnych włosach, odżywka nie będzie miała szansy dotrzeć do samego włosa i go odżywiać.

Dlaczego powinno się nakładać odżywkę na suchą grzywę i ogon?
- Dlatego aby odżywka miała szansę dotrzeć do włosa, a nie spłynąć razem

z resztą wody.

2. Jeżeli chcemy odżywić włos albo go zregenerować, powinno używać się odżywki do włosów, a nie nabłyszczacza. Warto przemyśleć jaki efekt chcemy osiągnąć - czy mocne nabłyszczenie i rozczesanie czy regenerację włosa i rozczesanie?

3. Dlaczego po odżywce High Shine 3D włosy końskie rosną szybciej oraz się regenerują?
- Dzięki odżywce włos jest bardziej elastyczny i zdecydowanie mniej podatny na wycieranie czy łamliwość,  nie wyrywa się i nie kruszeje, a składniki zawarte w odżywce odżywiają włos, co pozwala na porost grzywy i ogona.

 

 

część 3 - High Shine 3D   vs   High Glossy

 

Czy wiesz czym różnią się odżywki HIGH SHINE oraz HIGH GLOSSY?
Poniższy tekst wszystko Ci wyjaśni! :)


Na wstępie chcielibyśmy przypomnieć, aby wzmocnić działanie nakładanych preparatów, koński włos powinien być umyty i wysuszony.


Odżywka HIGH SHINE 3D jest preparatem do regularnego użytku.

Jej największe:

 

1. Odżywka (jak sama nazwa wskazuje) intensywnie odżywia włos, dzięki czemu staje się on zregenerowany, miękki i bardziej odporny na zniszczenia,


2. Nadanie elastyczności i odżywienia włosa, zmniejsza ryzyko łamliwości        i wypadania włosów- cebulki i sam włos są dużo bardziej odporne na czynniki zewnętrzne,


3. Zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu, nie pozostawiając tłustego osadu!


4. Nie zatyka porów, dzięki czemu naturalny olej w skórze dodatkowo odżywia sierść, grzywę i ogon


5. Wspaniale działa po goleniu-  zapewni, że nie wystąpią zgrubienia od wrastających włosków,


6. Naturalne składniki wspomagają szybszy wzrost grzywy i ogona!


7. Nabłyszcza i dodaje objętości włosom- lśniący efekt 3D :)


Zalecamy używanie produktu maksymalnie raz w tygodniu- mimo rzadkiego stosowania, włosy dają się bez problemu rozczesać, sam produkt starcza na dużo dłużej!

 

Odżywka HIGH GLOSSY jest preparatem wykończeniowym. Stosowany do dodatkowego upiększenia konia podczas zawodów, pokazów czy sesji zdjęciowych.

 

Jej największe zalety to:

 

1. Nadanie olśniewającego połysku grzywie i ogonowi konia,


2. Spektakularny efekt nie pozostawiając tłustego osadu!


3. Redukuje efekt elektryzowania i puszenia się, dzięki czemu włosy są pięknie wygładzone,


4. Jeśli włos jest odpowiednio odżywiony, efekt nabłyszczenia matowych włosów pozostaje na długi czas :)


5. Dodatkowo ułatwia rozczesywanie włosów